SPRAWDŹ NASZ BLOG: DoZwiedzenia

Header Bg Front

Festiwal Kultury Kresowej

nad samym jezioremDodaj do ulubionych
Kontakt Amfiteatr
11-700 Mrągowo

Opis

Festiwal Muzyki Kresowej w Mrągowie organizowany jest od 1995 roku w amfiteatrze. Jest to artystyczna prezentacja przeszłości i tradycji Polaków zamieszkałych na byłych Kresach.

Udział w festiwalu biorą nie tylko polskie zespoły folklorystyczne ale także chóry i kapele oraz indywidualni twórcy ruchy artystycznego z Białorusi, Ukrainy, Czech, Litwy oraz Łotwy.

Festiwal trwa trzy dni, a na jego zakończenie odbywa się koncert galowy w amfiteatrze. Podczas tych trzech cni można oglądać występy kapel, chórów i zespołów pieśni i tańca. Podczas tej imprezy mogą Państwo oglądać wystawy plastyczne, rękodzieła, fotografie. Mogą Brać Państwo również udział w wieczorach poetyckich, degustacjach kresowych potraw, a także w kiermaszach.  

Lokalizacja

Mrągowo
Amfiteatr, 11-700 Mrągowo

POLECANE MIEJSCA

uzdrowisko Eden w Ciechocinku

Uzdrowisko Eden w Ciechocinku

Sanatorium Eden w Ciechocinku to kameralny obiekt przygotowany dla kuracjuszy, którzy cenią sobie wysoki komfort wypoczynku. Oferuje turnusy rehabilitacyjne wraz z dodatkowymi udogodnieniami jak własna tężnia czy grota solna.

noclegi w Mikołajkach

Pokoje Gościnne "Magia Smaku"

Przytulne miejsce blisko centrum miasta, choć odrobinę na uboczu. Gwarantuje ciszę i spokój a zarazem świetne dojście do kluczowych atrakcji. Jeśli interesują Cię tanie noclegi w Mikołajkach, Magia Smaku będzie idealnym rozwiązaniem na wypoczynek w krainie Tysiąca Jezior

 

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu