SPRAWDŹ NASZ BLOG: DoZwiedzenia

Header Bg Front

Szestno - dawna siedziba administracyjna południowych Mazur

blisko naturyDodaj do ulubionych
Kontakt Szestno 50
11-700 Mrągowo

tel.: 89 741 37 15

Opis

To właśnie tutaj było centrum osadnicze pruskich Galindów. To tutaj Krzyżacy zbudowali zamek, skąd prowadzona była akcja osadnicza na Ziemi Mrągowskiej. Dziś zostały po zamku tylko malownicze ruiny, który był pięknie położony w zakolu rzeki Młynówki.

Niedaleko ruin zamku znajduje się dwór. Pochodzi on z drugiej połowy XIX w. i został wzniesiony w stylu klasycystycznym. Jest on zachowany w dobrym stanie. Za nim znajduje się park ze zróżnicowanym starodrzewem.

W Szestnie znajduje się jeden z najstarszych mazurskich kościołów. Jego oryginalne wyposażenie z XVI i XVII w. przetrwało zniszczenia wojenne. Tutaj znajdują się relikwie Krzyża Pańskiego potwierdzone przez stolicę apostolską.

Za gotyckim kościołem św. Krzyża znajduje się w otoczeniu wypielęgnowanej zieleni drewniany krzyż z napisem „Massengrab. Mogiła zbiorowa 1945 rok. Pod koniec wojny Prusy Wschodnie stały się miejscem kaźni dla wielu niemieckich żołnierzy. Jednak rzadko można zobaczy znak wskazujący na taką tragedię.

Lokalizacja

Mrągowo
Szestno 50, 11-700 Mrągowo

POLECANE MIEJSCA

uzdrowisko Eden w Ciechocinku

Uzdrowisko Eden w Ciechocinku

Sanatorium Eden w Ciechocinku to kameralny obiekt przygotowany dla kuracjuszy, którzy cenią sobie wysoki komfort wypoczynku. Oferuje turnusy rehabilitacyjne wraz z dodatkowymi udogodnieniami jak własna tężnia czy grota solna.

noclegi w Mikołajkach

Pokoje Gościnne "Magia Smaku"

Przytulne miejsce blisko centrum miasta, choć odrobinę na uboczu. Gwarantuje ciszę i spokój a zarazem świetne dojście do kluczowych atrakcji. Jeśli interesują Cię tanie noclegi w Mikołajkach, Magia Smaku będzie idealnym rozwiązaniem na wypoczynek w krainie Tysiąca Jezior

 

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu